Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 19 cze 2019, 9:58 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły

Twingo 1 - Drgania silnika i huczenie - wolne obroty.

• Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Acid1234

• Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2006

Twingo 1 - Drgania silnika i huczenie - wolne obroty.

Post25 kwie 2019, 19:14

Witam
Wymieniłem wszystkie poduszki silnika, rozrząd, regulacja zaworów, filtry, alternator regeneracja - nowy pasek...

Mam dwa problemy:
1. Po odpaleniu po około 30 sekundach zaczynają się mocne drgania silnika, które przenoszą się na karoserię(trochę mocniej gdy jest zimniej na dworze). Schemat występowania :
- Odpalam, drgań nie ma w ogóle.
- Po 30sek. pojawiają się mocne drgania - bieg jałowy - wolne obroty.
- Ruszam, dojeżdżam do świateł jakieś 700m i na biegu jałowym cały czas są mocne drgania. Po dodaniu gazu znikają >1000 obrotów na min.
- Po rozgrzaniu silnika drgania praktycznie ustępują podczas jazdy i na postoju. Na postoju czuć jednak delikatne drgania.
Generalnie po rozgrzaniu jest prawie dobrze poza minimalnymi drganiami ma biegu jałowym.

2. Zauważyłem, że ostatnio bardzo minimalne dodanie gazu lub jazda na 1 biegu obroty minimalne (pozostałe biegi też ale odgłos jest zagłuszany) występuje takie huczenie.
Znalazłem nawet film: https://www.youtube.com/watch?v=CJsQ4ZN1zEk

Nie wiem co może być powodem odma, lambda, wtryskiwacze, alternator... Może mieliście podobne problemy?

-- 25 kwie 2019, 20:19 --

Slnik 1.2 8v D7F 43kW (58KM)

-- 25 kwie 2019, 20:32 --

ad2. Jak się się cieplej zrobiło na dworze to chyba ten odgłos się nasilił...

-- 27 kwie 2019, 12:19 --

Ad.1
To może być koło pasowe, bo dźwięk jest od strony rozrządu.
Co myślicie?

-- 01 maja 2019, 13:35 --

Ad.1 Listwa wtryskowa do sprawdzenia - podmiany
Znalazłem, że ktoś praktycznie z identycznymi objawami wymieniał już wszystko i podmienił listwę wtryskową i problem zniknął :) Myślę, że mechanik niedługo to sprawdzi to dam znać...
Ad.2 oczywiście
To może być koło pasowe, bo dźwięk jest od strony rozrządu. Alternator sprawdziłem i to nie on.
Co myślicie?

Wróć do Diagnostyka